top of page

Sťažená organizácia Tatras Talent CUP (TTC21)

Updated: Oct 10, 2021

Tradičný skoro novoročný zimný termín organizácie Tatras Talent CUPu v počiatku uvažovali organizátori presunúť na letný termín a v tejto myšlienke pokračovali. Netušili však koľko komplikácii im prinesie. Najprv požiadali písomnou žiadosťou mesto Poprad o organizáciu v Dome kultúry t.j. v interiéri, ktorej stanovisko prišlo zamietavé pre karanténne opatrenia. Následne požiadali o nový termín na organizáciu festivalu – súťaže o priestory v exteriéri. Museli však počkať, kým sa nenájde voľný termín až po ukončení Popradského kultúrneho leta (PKL). Keď sa konečne našiel potvrdený termín vhodný na realizáciu, bol už skoro koniec školského roka a táto informácia išla k účastníkom dosť neskoro, tak povediac v hodine dvanástej. Účastníci mali takmer nulovú šancu sa pripraviť na festival i súťaž. Tento faktor ovplyvnil aj počet prihlásených účastníkov, ktorý bol umocnený karanténnymi podmienkami.

Našťastie sa prihlásili súťažiaci do všetkých nominovaných žánroch HUDBA, SPEV, TANEC, DIVADLO i VÝTVARNÉ UMENIE zo Slovenska, Ukrajiny a Moldavska, vďaka organizácii súťaže online cez Youtube (YT) kanál TTC v termíne 03.-04.09.2021 s vysielacím časom o 20h. Nad súťažou bude dozerať porota zo Slovenska, Ukrajiny a Švajčiarska. Organizátori si veľmi vážia prihlásených účastníkov, ktorý rýchlo zareagovali.

Tento krát je všetko pripravené a festival sa bude konať v termíne od 03. – 19.09.2021. Avšak stále je ohrozený termín realizácie programu GALASHOW s vyhlásením výsledkov súťaže a hosťom programu Tomášom Buranovským 05.09.2021 pre nepriazeň chladného a upršaného počasia, pričom strašiakom je aj Automat Covid19. Ten je našťastie v stupni oranžová, ktorý umožňuje s malými opatreniami organizáciu takéhoto podujatia. Organizátori si zvolili režim Očkovaný – Testovaný – Prekonal (OTP). Pripravených do 200 miest na sedenie v ohradenom priestore pred javiskom medzi kostolmi na námestí sv. Egídia v Poprade. Vstup do týchto priestorov je voľný, pričom účastníci potvrdia OTP a poskytnú svoje tel. číslo, prípadne email a prekryjú si horné dýchacie cesty. Všetci títo diváci dostanú vstupenku s číslom, ktorá je na záver žrebovaná o ceny našich partnerov: Martinus, Kino Tatran Poprad, Restaurant Marco Poprad a Aquacity Poprad. Náhradný termín tohto podujatia je presunutý na 19.09.2021 online cez YT kanál TTC o 20h, ktorým organizátori nechceli riskovať jeho zrušenie pre ešte horšie poveternostné aj karanténne podmienky, pretože na jeseň je pripravený ďalší Mega Talent Festival a jeho finalisti by sa mali predstaviť na TTC22. Zrušením TTC21 by sa pretrhla postupnosť organizácie PK FESTIVALS TALENT.

Od 03. do 11.09.2021 v Eventovej zóne OC FORUM POPRAD je pripravená Výstava výtvarných prác PK – FESTIVALS TALENT VTF20 a TTC21, ktorá zahŕňa práce účastníkov zo Slovenska a Ukrajiny.

Organizátori veria, že sťažené vynaložené úsilie prinesie svoje ovocie. Organizáciou a realizáciou tohto festivalu – súťaže je snaha o motiváciu jej účastníkov k ich tvorbe, prezentácii i konfrontácii. Zároveň je to i snaha o podporu a rozvoj detí a mládeže v umeleckej tvorbe, ktorá je v súčasnej dobe potláčaná a pritom pre život detí a mládeže veľmi potrebná k ich osobnému rozvoju. Výkony týchto malých umelcov určite potešia divákov i svojich nadšencov aj vďaka partnerom: MK SR, B-mont sro. Ducove, ChFW Slovakia, Rengl plagátové plochy, Creative studio-CS., Média Štúdio DFS, DIGI Slovakia, Ehudobniny Poprad, WIX, Kam do mesta, Podtatranský kuriér, Udalosť FB.PKT/PCT


Comments


bottom of page